Düşük Yağlı Diyet Sağlığı Nasıl Etkiler?

Düşük Yağlı Diyet Sağlığı Nasıl Etkiler?

Kilo vermek için yapılan düşük yağlı diyet sağlığı nasıl etkiler?

Beslenme düzeninden yağı çıkartmak düşünüldüğünden çok daha tehlikeli olabilir. Sadece yağlı besinlerle kilo alınmadığı gibi sadece yağlı besinler kesilerek kilo verilemez. Fazladan yenen her besin yağlanmaya sebep olur. Kalorinizi sınırının elma yiyerek bile aşılmış olması kilo alınmasına sebep olacaktır. O yüzden yağlı besinlere karşı ön yargılı olunmamalı ve beslenme düzeninde mutlaka yer verilmelidir. Kararında yenildiğinde her besin öğesi vücut için önem taşımaktadır. Birinin eksikliği ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.

 Yağlı yiyerek de yağ yakmak.

Düşük Yağlı Diyet Sağlığı Nasıl Etkiler? Yağlı yiyecekler vücudumuz için çok büyük önem taşımaktadırlar. Doğru bir şekilde kilo verilebilmesi için sağlıklı yağlar mutlaka öğünlere eklenmelidir. Yağlar kalorili bir besin öğesidir ama yağsız beslenerek kilo verilmeye çalışılması sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Aşırıya kaçılmadığı müddetçe vücudun her türlü besin öğesine ihtiyacı vardır.

Light ürünler

Light adı verilen yağsız yoğurt, yağsız süt gibi ürünler doğru tercihler değildir. Tam yağlı yoğurt ve süt tercih etmek kalori olarak fazla olsa da sağlık açısından çok daha yararlı tercihler olacaktır. Tam yağlı ürünler tüketildiğinde kilo aldırmayacağı gibi aksine kilo vermeye yardımcı olur.

 En faydalı yağlar

Diyet yaparken sağlıklı bir şekilde kilo vermek için doymamış yağlardan faydalanılmalıdır. Doymamış yağlar nelerdir?

Fındık, yer fıstığı, badem gibi kuruyemişler; balık, zeytinyağı, tereyağı gibi doğal yağlar ve keten tohumu örnek verilebilir. Diyet yaparken bu besinlere yer verilmesi kilo verme açısından oldukça faydalı olacaktır.

Sağlıklı yağların tüketilmemesi

Doymamış yağların beslenmeden aniden çıkarılması mutlaka kas ve su kaybına yol açar. Hormonları etkileyen en önemli besin öğesi yağlardır. Yağlı besinler diyet listesinden çıkarıldığında hormon düzensizliğine bağlı olarak adet düzensizliği hatta ilerleyen düzeyde adet kesilmesi bile yaşanabilmektedir.