Astrolojiden Nerelerde Yararlanılır ?

Astrolojiden Nerelerde Yararlanılır ?

Astroloji nedir?

Astrolojiden hangi alanda faydalanılacağını öğrenmeden önce bakılması gereken ilk konu astrolojinin ne olduğudur. Astroloji yıldız ve gezegenlerin hareketlerinden ve açılarından yola çıkarak geleceği tahmin etmeye yarayan bir sanattır.

 Astrolojiden nerelerde yararlanılır?

Astrolojiden günlük hayatta birçok farklı alanda yararlanılmaktadır farkında olmadan. Bir örnek vermek gerekirse gelecekle ilgili merak edilen soruları astroloji sayesinde bir nebze de olsun öğrenerek merakınızı dindirebilirsiniz. Farklı bir açıdan bakılırsa da ilişkinizdeki burç uyumu ya da erkek ya da kız arkadaşınızın burcu size onun kişiliğiyle ilgili bir fikir verebilir. Genelde astrolojide bakılan burç ve yükselen burçları şahısların kişiliği hakkında bilgi vermektedir.

 Astrolojinin psikoloji alanında kullanımı

 Astro-psikolojiAstrolojiden Nerelerde Yararlanılır ?

Burçlar kişilerin ihtiyaçlarını ve bunların duygu ve düşüncelerine yansımasını temsil eden bir araçtır. Bu aracın en etkin kullanım yolu da gezegenler ve yıldızlar aracılığıyla yapılır. Yıldız ve gezegenlerin açılarına bakılarak yapılan tahminler sonucu ihtiyacın karşılanıp karşılanmayacağı ve nedenleri belirlenir.

1960 yıllarında Carl jung’un psikoloji ve astroloji alanındaki benzerlikleri fark edip bu alanda çalışmalar yapmasıyla ortaya çıkmıştır. Astro-psikoloji doğada bulunan dört unsur olan ateş su toprak ve havayı psikolojideki sezgisel, duyusal, bilişsel ve duygusal kişilik tipleri ile bağdaştırarak psikolojiye farklı bir açıdan bakılmasını sağlamıştır.

 Doğum haritası nedir? ne işe yarar ?

Doğum haritası kişinin doğduğu sırada gezegenlerin durumunu ve açılarını belirleyen astrologların en çok kullandığı harita türüdür. Doğum haritası kişinin kişiliği, gelecekte nasıl bir yol izleyeceği hakkında yol gösterici olmaktadır. Her insanın doğum haritası parmak izleri gibi kendine özgüdür. Sıkıntılar kadar mutluluklarında hangi alanlarda yaşama şansı bulduğunu anlatan kişiliğini tanımlayan birer araçtır. Hayatta bolluk ve bereketin hangi zaman diliminde yaşanacağı, sıkıntılarının zorlukların ne zaman oluşacağı konularında da bilgi vermeye yarar.