Neden Teknolojik Ürünlere İlgi Büyüyor?

Neden Teknolojik Ürünlere İlgi Büyüyor?

Sanayi devriminin matbaa ve tekstil fabrikaları ile anılmasından sonra post modern devrim ile uzaya gönderilen araçlar, bilgisayarların icat edilmesi ile teknoloji devrimine hızla adım atan insanoğlu teknolojinin hikmetlerinden yararlanmaya başlamıştır. Kullandıkça da hayat kolaylaşmış, üretim çoğalmıştır. Teknoloji her alanda yeniliklerini sürdürmektedir. Sağlıktan ekonomiye, insan ilişkilerinden ticarete kadar geniş hizmet ağı oluşturmuş dünyayı avuç içine sığdıracak kadar ilerlemiştir. Neden teknolojik ürünlere ilgi büyüyor? sorusunu cevaplarsak bir kaç başlıkla sebep anlaşılacaktır.

Bir cep telefonu teknoloji harikası olarak nitelendirilmekte ve 7 den 77 ye her kes sahip olmak istemektedir. Çünkü telefon denilen küçük ama marifetleri büyük bu makinalar; yeri geldiğinde mektup işlemi görmekte yeri geldiğinde televizyon kanallarına canlı bağlantı sağlamakta yeri, geldiğinde de dünyanın öbür ucu hakkında haber vermektedir.

Evlerde bulunan küçük ev aletleri deyip geçmeyin tüketim toplumu olunduğunNeden Teknolojik Ürünlere İlgi Büyüyor?dan bu yana ekonomi çarkında hızlı bir tempoda yaşamak gerekir. Gündüz çalışan akşam eve gelen annelerin evdeki en büyük yardımcıları küçük teknolojik robotlar, blenderlerdir, buzdolaplarıdır, çamaşır makinalarıdır. Ya da kan testleri ile hastanelerde uzun süre kalan nice ismi konulmayan hastalıklar sağlıktaki tomografi teknolojisi ile hemen teşhis edilmekte hemen çare bulunmakta.

Bunun gibi daha nice konuda teknoloji hayatı kolaylaştırdığı için ilgi her geçen gün büyümekte her geçen gün yeni teknolojilerin doğmasına sebebiyet vermektedir. Sorunların sıfıra indirilmesi için teknoloji gerekmektedir. Güçlü ve tam bağımsız ülke olmak için teknolojik atılımlar yapılmalı. Sıcak savaş sona erdi ama teknolojiyi ellerinde bulunduran güçler daha tehlikeli soğuk savaş ile masa başından bile sömürmeye devam etmektedir.

Ekonominin devamı teknolojiye endeksli. Yolları kısaltan, hayatı akıllı programlar ile kolaylaştıran teknolojidir. Her kim teknolojiden uzak kalırsa yok olmaya mahkûmdur. Yaşamak için teknolojinin peşinden gitmek gerek teknoloji üretmek gerek

One thought on “Neden Teknolojik Ürünlere İlgi Büyüyor?

  1. nedeni şöyle işlerimizi kolaylaştırdığı için ilgimiz artıyor. Can sıkıntısını giderdiği için artıyor zevklerimizi giderdiği için artıyor yani bunun için bir ton sebep arayabiliriz

Comments are closed.