Küçük Evler İçin Dekorasyon Çözümleri Nelerdir?

Küçük Evler İçin Dekorasyon Çözümleri Nelerdir?

Büyükşehirlerde artık küçük evlerde yaşamak mecburiyet haline geldi. Hem ev fiyatlarının astronomik boyutlara ulaşması hem de yeni yapılan binalarda evlerin eskiye nazaran çok daha küçük olması aileleri küçük evlerde oturmaya mecbur kılıyor. Hal böyle olunca küçük metrekareli evlerde yaşam alanlarımızın işlevselliğini arttırmak en büyük sorunumuz.kucuk-evler-icin-dekorasyon-cozumleri-nelerdir

Küçük evler için dekorasyon çözümleri nelerdir diye sorarsanız, en büyük ayrıntı mobilya seçiminde gizli. Birkaç küçük sihirli dokunuşla, evinizi olduğundan daha büyük ve ferah göstermeniz mümkün. Öncelikle ne kadar az eşya o kadar geniş alan demektir. Küçük salonlar için ağır ve hantal oturma grupları yerine, salonunuza yerleştireceğiniz köşe takımı daha az yer kaplaması açısından size büyük kolaylık sağlayacaktır. Mümkün olduğu kadar açık tonlarda ve tek renk seçilen eşyalar, salonunuzu daha geniş gösterecektir. Yemek masalarının açılır kapanır olması, yeterli büyüklükte salonu olmayanlar için ise ideal olacaktır. Televizyon üniteleri mümkün olduğunca küçük seçilmeli hatta televizyon sehpası kullanarak daha ferah bir görünüm sağlanmalıdır.

Duvarlara uygulanacak açık raflar ve üzerlerine yerleştireceğiniz renkli dekoratif eşyalarla salonunuza renk katabilirsiniz. Perde seçiminde mümkün olduğunca ince ve açık renkli kumaşlar tercih edilmelidir, hatta imkanınız varsa perde kullanmadan ince bir tülle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Küçük bir yatak odasına sahipseniz, yapacağınız birkaç akıllı çözümle son derece kullanışlı bir oda yaratabilirsiniz. Yapılan en büyük hatalardan biri büyük gardırop seçmektir.Küçük bir dolabın yanında, duvara yapacağınız birkaç depolama alanıyla tüm eşyalarınızın hem düzenli görünmesini hem de odanızın geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Alacağınız renkli kutu veya sepetlerle fazla eşyalarınızı saklayabilir aynı zamanda şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Kullanacağınız bir aynayla yatak odasına derinlik katabilir ve aydınlık görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Bayanların en büyük sıkıntılarından biri olan küçük mutfaklarda ise dekorasyonun can alıcı noktası aydınlatmadır, kullanılan spot ışıklarla mutfağınızı aydınlık ve olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Beyaz renk oda ve salonlarda olduğu gibi mutfakta da kurtarıcı bir çözüm olacaktır. Küçük mutfaklarda raf sistemleri fazla abartıya kaçılmadan kullanıldığında mükemmel bir görüntü sağlayacak ve malzemelerinizi yerleştireceğiniz alanlar olacaktır Mutfak duvarlarını ideal şekilde kullanarak küçük mutfaklarınızla hayranlık uyandırabilirsiniz. Banyolarda ise banyo ebatlarına uygun lavabo, duşa kabin seçimi oldukça önemlidir. Lavabo tercihinde uzun ve ince mobilya seçimi çok doğru olacaktır, duşa kabin için ise şeffaf cam aydınlık bir görünüm sağlaması nedeniyle tercih edilmelidir.

Tüm bu detaylara dikkat ederek küçük bir evi, büyük ve kullanışsız bir evden çok daha güzel hale getirebilirsiniz. Unutmayın küçük evinizi, birkaç yaratıcı düşünce ve çaba ile hayallerinizin evine dönüştürmeniz mümkün.